Sprzedaż domków rekreacyjnych pod klucz

Oferta domków rekreacyjnych w większości przeznaczona jest pod wynajem. Nie oznacza to jednak, że nie ma alternatywy w postaci sprzedaży. Propozycja posiadanie własnego domku wydaje się bardzo kusząca. Nie dajmy się jednak zwieść i dobrze przemyślmy wszystkie „za“ i  „przeciw“ zanim podpiszemy umowę.

Pierwszym krokiem musi być obejrzenie domku na własne oczy. Nie można dać się omamić słowom pośrednika nieruchomości i zdjęciom, które nam pokaże. Podczas opowieści bowiem zawsze można troszkę pofantazjować, fotografie zaś odpowiednio podretuszować. Techniczny stan domku musisz poznać w najdrobniejszych szczegółach. W przypadku używanych domków rekreacyjnych pracy w tym zakresie będzie z pewnością więcej. Zawsze trzeba dowiedzieć się również o stan uzbrojenia działki, czyli obecność prądu, bieżącej wody oraz kanalizacji. Będąc na miejscu przyglądnij się okolicy, w jakiej znajduje się budynek. Dobrze jest również porozmawiać, o panujących w danym miejscu warunkach, z przyszłymi sąsiadami. Jeśli domek znajduje się na uboczu warto sprawdzić, czy nie wiadomo czegoś o planach budowlanych na ościennych terenach.
Nie wystarczy jednak zaufać temu co widzimy. Trzeba sprawdzić również to, co niewidoczne. Prym wśród tych rzeczy wiedzie hipoteka. Sprawdzenie księgi wieczystej danego domku jest krokiem koniecznym.

Czas spojrzeć na sprawę z punktu widzenia strony przeciwnej, czyli sprzedającego. Co musisz zrobić jeśli planujesz budowę domku lub domków na sprzedaż? Przede wszystkim starać się poznać preferencje potencjalnych nabywców. To od nich będzie zależał zarówno wygląd budynku, jak również jego standard. Możemy się o nich dowiedzieć po pierwsze z miejsca, w jakim zamierzamy rozpocząć budowę. Jeśli będzie to teren w okolicy chętnie odwiedzanej przez turystów można spodziewać się ludzi o grubszych portfelach.

Domki rekreacyjne to oferta zarówno do wynajęcia, jak i nabycia na własność. Wszystko zależy od naszych możliwości finansowych. Brak złotej karty kredytowej nie jest powodem do zmartwień. Dzięki temu możesz wypoczywać co roku w innym miejscu.